Gå til hovedinnhold
Bygges

E6 Berkåk – Vindåsliene

Ny E6 sørover fra Trondheim binder viktige regioner sammen. Veien fra Berkåk til Vindåsliene er viktig for transporten gjennom både Østerdalen og Gudbrandsdalen.

Ny E6 gjennom Sokndalen til Berkåk

Vi skal bygge 15 kilometer ny firefelts vei. Byggingen startet i 2024 og veien kan åpnes i 2027. 

Trafikksikkerheten blir bedre med den nye veien. I dag har veien to kjørefelt uten midtdeler, og det skjer ofte ulykker. Med fire felt blir flyten i trafikken bedre. Den nye veien vil stimulere til vekst og utvikling i sørlige deler av Trøndelag.

JV Skanska Syltern ANS er totalentreprenør på E6 Berkåk-Vindåsliene

Her finner du nyhetsbrev fra JV Skanska Syltern om aktuelle aktiviteter i prosjektet.

Har du spørsmål om arbeidet som pågår kan du kontakte oss på e6bv@syltern.no   

Halvor Bueng, nabokontakt, arbeidsfellesskapet Skanska Syltern ANS (JVSSANS): mobil 992 87 784

Informasjon om sprengningsarbeider

I forbindelse med utbyggingen vil det bli en del sprengningsarbeider. Det kan medføre at både E6 og lokalveier blir stengt i kortere perioder.

Alle sprengninger vil bli forhåndsvarslet på sms, samt med sirene i aktuelt område.

Oppdateringer

God fremdrift på ny E6 Berkåk-Vindåsliene

16.03.2026 | Ved utgangen av februar 2026 er om lag to tredeler av prosjektet E6 mellom Berkåk og Vindåsliene er ferdig, og flere av de største konstruksjonene er på plass.

Omlegging av gang- og sykkelvei i forbindelse med bygging av kollektivholdeplass på Berkåk

19.02.2026 | Gang- og sykkelvei mellom ST1 og REMA1000, på Berkåk, legges om fra førstkommende mandag 23.02.2026.

Nyhetsbrev fra E6 Berkåk-Vindåsliene

01.02.2026 | Med jevne mellomrom lager entreprenøren på E6 Berkåk-Vindåsliene nyhetsbrev som distribueres til naboer langs veilinja. Her kan du lese nyhetsbrev 1 for 2026.

Stenging av Fossemsbrua

14.01.2026 | Fossemsbrua stenges fra kl. 09:00 mandag 19.01.2026 og fram til høsten 2026.

Tidslinje

4
2027
Veien åpnes

Andre deler av E6 Trøndelag